Škôlka potrebuje naše 2 percentá!

OKNÁ, DVERE, KÚRENIE, TEPELNÉ IZOLÁCIE, ROZVODY, ZARIADIŤ INTERIÉR, KULTIVOVAŤ EXTERIÉR…

V polovici roka 2016 sme vstúpili do “nových” priestorov, do budovy bývalej materskej školy v Dúbravici a začali tu zriaďovať kultúrne centrum Škôlka.
Škôlku sme dostali do dlhodobého prenájmu, musíme však investovať do jej renovácie. Okrem toho, že je to podmienka nášho zotrvania v budove, je to nevyhnutné.
Budova postavená v roku 1981 bola viac ako 10 rokov nevyužívaná, všetko pôvodné zariadenie, ktoré tu ešte zostalo, je už prežité, nevyhovujúce, takže je nutné všetko kompletne renovovať. Je to náročná úloha pre malé občianske združenie ako sme my, chceme to však s radosťou skúsiť. A hýbeme sa pomaly aj vďaka vám VPRED.

Naším zámerom nie je len obnovená budova, ale aj nový život v nej.

Už sa nám podarilo zrenovovať niektoré priestory, opravili vodu, čiastočne spojazdnili kúrenie, začali sme budovať malý byt pre návštevníkov, vytvorili nové nasvietenie priestorov v budove.

Začali sme s budovaním záhradného amfiteátra – postavili pódium, dotiahli elektrinu, opravili záhradné wc, vytvorili terasovité záhony, posadili ovocné stromy a kry, zorganizovali na ňom prvý skúšobný, ale vynikajúci koncert.

V budove sme hostili letný art camp, vzdelávacie dielne pre profíkov, študentov aj deti, umelcov na rezidenciách, výstavu fotografií, začali sme zriaďovať dielňu v suteréne.

A bude toho ešte viac.

Je to šanca pre nový kultúrny a vzdelávací priestor na Podpoľaní, na strednom Slovensku. A vy sa môžete stať jeho spolutvorcami.
Ďakujeme!

Údaje, ktoré potrebujete k darovaniu 2% občianskemu združeniu PERIFÉRNE CENTRÁ:
– názov: PERIFÉRNE CENTRÁ
– právna forma: občianske združenie
– sídlo: Dúbravica 47, 97633
IČO: 421 96710
– ak ste fyzická osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie, vyplňte sumu a údaje o nás priamo do daňového priznania, najneskôr 31.03.2019
– ak ste právnická osoba, vyplňte naše údaje priamo v daňovom priznaní (vy môžete sumu 2% venovať viacerým organizáciám) najneskôr do 31.03.2019
– ak ste zamestnanec, vyžiadajte si od zamestnávateľa Potvrdenie o zaplatení dane a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní sumy. Obe tlačivá pošlite na svoj Daňový úrad (v mieste trvalého bydliska) do 30.04.2019

Tlačivo a všetky informácie potrebné na poukázanie 2% z dane nájdete tu: http://rozhodni.sk/poukazatel/