17:00
Detské tvorivé dielne / kolobeh prírody
Tvorivá dielňa pre rodiny s deťmi
Lektorky: Daniela Balážová, Lenka Lipárová

19:30
Earthly Talks: Jim Hate & ÇÈŁĚȘÞÎŃÄ
Zvukovo vizuálna performance

20:30
PURGATORIUM
Improvizovaný ambientný live set

+ opekačka na záhradnom amfiteátri

Plagát k podujatiu

Jim Hate je hudobný projekt/identita vizuálneho umelca, hudobníka a tlačiara Lukáša Paroleka, ktorý po dvoch rokoch opäť býva a tvorí v ateliéroch periférneho kultúrneho centra Škôlka. Tentokrát si prizval na rezidenciu aj Celestínu Minichovú, aby cibrili/rozvíjali svoj spoločný hudobný a performačný projekt Earthly Talks. Popri tom vytvára autorské objekty z recyklovaných materiálov. Súčasťou ciest a pobytov Lukáša Paroleka v Dúbravici bol a je aj Šimon Hrábek, okrem iného aj autor hudobného sólo projektu Hangman a Purgatorium, s ktorým podnikajú prieskumné výlety po okolí. Improvizovaný ambientný live set predstaví tvorbu fiktívneho labelu PURGATORIUM Šimona Hrábka v novom svetle a kontexte. Zaznie volná improvizácia, v drobných náznakoch a aj vybrané skladby daných projektov tohto labelu. To všetko iba s elektrickou gitarou, vokálom a looperem, v sonických vlnách, prevalujících sa cez okolné kopce.

Lukáš Parolek, známy tiež ako (Pure728), pôvodom z Bratislavy, momentálne žijúci a pracujúci v Prahe, kde tiež prevádzkuje značku a risografickú dielňu Kudla Werkstatt a Kudla Press, pod ktorou vytvára aj vlastné autorské počiny, predovšetkým publikácie a grafiky, spolupracuje s rôznymi výtvarníkmi, umelcami, galériami. Okrem risografie, nezávislému publikovaniu a experimentu v tlači sa okrajovo venuje aj ilustrácii, vizuálnemu umeniu, priestorovým realizáciam, inštalácii a DJingu.

Celestína Minichová je študentkou III. ročníka Bc. na VŠVU/AFAD v Bratislave, Katedra intermédií. Vo svojej tvorbe sa sústredí na prepájanie svojich vášní s urgenciami, ktoré ňou rezonujú. Píše poéziu, skúma možnosti práce so svojím telom v priestore prostredníctvom performance a postupne sa vnára do experimentovania so zvukom.

Odkaz na podujatie: https://fb.me/e/1Ik5JchNc

Podujatie je súčasťou celoročného projektu Laboratórium súčasnej kultúry na vidieku/rezidencie 2022, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.