PAAM studio sú výtvarnící Paula a Matúš Pšenkovci – štúdio je zamerané na keramiku, úžitkový dizajn, ale aj výtvarné objekty.

Svoje domovské sídlo majú v dedinke Lukové, v okrese Zvolen, neďaleko Dúbravice. Na rezidenciu sme ich pozvali práve aj z dôvodu našej geografickej blízkosti, ako spôsob vzájomnej podpory a spolupráce.

Počas rezidencie pracovali na sérii úžitkových objektov pre Škôlku, ktoré prevažne ručne modelovali bez hrnčiarskeho kruhu a detailne maliarsky dekorovali. Veľký ateliér si užívali počas slnečných augustových dní. Z dôvodu absencie hrnčiarskej pece v priestoroch kultúrneho centra všetky produkty vypaľovali vo svojej peci v Lukovom.

//

//

Maliarske motívy na vázach, tanieroch, či miskách sú inšpirované najmä záhradou v kultúrnom centre Škôlka, na veľkej guľovitej váze je dokonca zobrazené aj naše obľúbené “firemné” auto. Táto séria riadov bude súčasťou vybavenia interiérov periférneho kultúrneho centra.

Radi a často v našich priestoroch inštalujeme kvety z našich záhrad, či lúk, odteraz na to budeme môcť používať tieto originálne vázy vlastnej produkcie.

Kávové a čajové šálky, misky a taniere vybavia spoločenské srdce centra – kuchyňu

//

Súčasťou rezidenčného pobytu bola aj tvorivá dielňa pre verejnosť na tému “závesný objekt”.

//

Umeleckú rezidenciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ako súčasť progamu Laboratória súčasnej kultúry na vidieku.