Jim Hate je hudobný projekt/identita vizuálneho umelca, hudobníka a tlačiara Lukáša Paroleka, ktorý po dvoch rokoch opäť na naše pozvanie býva a tvorí v ateliéroch periférneho kultúrneho centra Škôlka. Tentokrát si prizval na rezidenciu aj Celestínu Minichovú, aby cibrili/rozvíjali svoj spoločný hudobný a performačný projekt Earthly Talks. Popri tom Lukáš vytváral autorské objekty z recyklovaných materiálov.

Lukáš Parolek, je známy tiež ako (Pure728), pôvodom z Bratislavy, momentálne žijúci a pracujúci v Prahe, kde tiež prevádzkuje značku a risografickú dielňu Kudla Werkstatt a Kudla Press, pod ktorou vytvára aj vlastné autorské počiny, predovšetkým publikácie a grafiky, spolupracuje s rôznymi výtvarníkmi, umelcami, galériami. Okrem risografie, nezávislému publikovaniu a experimentu v tlači sa okrajovo venuje aj ilustrácii, vizuálnemu umeniu, priestorovým realizáciam, inštalácii a DJ-ingu.

Lukáš v roku 2020 absolvoval svoju vôbec prvú umeleckú rezidenciu práve u nás, vtedy vytvoril aj sériu betónových objektov, ktoré sú stále ešte rozmiestnené v exteriéroch periférneho kultúrneho centra Škôlka.

Celestína Minichová je študentkou III. ročníka Bc. na VŠVU/AFAD v Bratislave, Katedra intermédií. Vo svojej tvorbe sa sústredí na prepájanie svojich vášní s urgenciami, ktoré ňou rezonujú. Píše poéziu, skúma možnosti práce so svojím telom v priestore prostredníctvom performance a postupne sa vnára do experimentovania so zvukom.

Výsledok ich intenzívnej spoločnej práce predviedli v rámci prezentačného formátu Sobotný program, na pódiu záhradného amfiteátra.

//

Scénografickú inštaláciu z perfomacie sme ponechali na pódiu záhradného amfiteátra niekoľko týždňov.

Umelecká rezidencia je súčasťou celoročného projektu Laboratórium súčasnej kultúry na vidieku/rezidencie 2022, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.