Sobotný program

V sobotu 10. septembra o 19:00 hod. predstaví výstupy svojej dvojtýždňovej rezidencie v periférnom kultúrnom centre Škôlka Andrea Laková. Pracuje tu v rámci voľného rezidenčného pobytu, primárne určeného absolventom katedry IDM (intermédií a digitálnych médií) Akadémie umení v Banskej Bystrici.

Momentálne študuje v šiestom ročníku v ateliéri Fotomédium pod vedením Jiřího Davida. Dlhodobo sa venuje environmentálnym témam, napríklad Človek/krajina, či Cesta z mesta. Ako sama uvádza, “v zaneprázdnenom konzume, hľadá cesty k ľudskoti”. Pre jej tvorbu je typické experimentovanie s rôznymi médiami, materiálmi a ich presahmi. Diela často ostávajú nedokončené, v procese…

Definitívne provizóriá, provizórne definitiva.

V Dúbravici sa inšpiruje daným priestorom, v ktorom sa necháva unášať tokom experimentov. Od klasickej chemickej fotografie k prírodným pigmentom z rastlín. Vznikajú abstraktné obrazy, hľadá dokonalosť v prírode.

Andrea bola už v roku 2017 účastníčkou študentského workshopu katedry IDM, ktorý sme hostili a v vytvorila vtedy menšiu, ale vydarenú sériu fotografií s občanmi Dúbravice, ktorú teraz tiež vystavila v Škôlke.

//

Foto: Martin Bízik, Andrej Poliak

//

Umeleckú rezidenciu z verejných zdrojov ako hlavný partner podporil Fond na podporu umenia, ako súčasť programu Laboratória súčasnej kultúry na vidieku.